تجربه همکاری فناورانه در حوزة پوشش در چهارمین دوره مجمع اقتصاد فناوری نانو چهارمین دوره مجمع اقتصاد فناوری نانو، در روزهای ۵ و ۶ مرداد ماه با محوریت نوآوری باز و انتقال دستاوردهای فناورانه از شرکت‌های کوچک به صنایع بزرگ، در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد. همانطور که پیش از این اعلام شد، در ضمن این برنامه دو روزه علاوه بر کارگاه‌های تخصصی که در حوزه مسائل مرتبط با رسوخ فناوری به صنعت برگزار می‌شود، در سالن اصلی برنامه تعدادی سخنرانی و پنل تخصصی نیز توسط خبرگان فناوری و کسب و کار، ارائه گردید.

در این دوره تجربه همکاری فناورانه بین دو شرکت توربوکمپرسور نفت، از شرکت‌های فعال کشور در زمینه طراحی، ساخت و نصب توربوکمپرسور و توربوژنراتورهای صنعتی و شرکت فناور مهندسی سطح سوین پلاسما که در زمینه ایجاد پوشش‌های لایه نازک به روش رسوب فیزیکی بخار (PVD) فعالیت دارند، ارائه گردید. این همکاری فناورانه نشان می‌دهد شرکت دانش بنیان سوین‌پلاسما به رغم جثه کوچک و بنیه مالی محدود، با اطمینان و تکیه بر دانش فنی، خدمات خود را با کم‌ترین قیمت به توربوکمپرسور ارائه می‌دهد تا اعتماد لازم را نزد مدیران و کارشناسان شرکت متقاضی فناوری که تحریم ها مانع از واردات بعضی از قطعات مورد نیاز آن‌ها از خارج شده بود، جلب کند. همچنین چالش‌هایی از قبیل توافق بر مالکیت فکری از دیگر مواردی هستند که به طور کامل در این پنل بررسی شد.

در ضمن این پنل که مدیریت آن با دکتر ملکی‌فر، مدیر عامل اندیشکده صنعت و فناوری (آصف)، خواهد بود، آقایان مهندس جهدی مدیرعامل شرکت مهندسی سطح سوین پلاسما، مهندس ربیعی رئیس واحد توسعه مواد گروه تکنولوژی ساخت شرکت توربوکمپرسور و مهندس موسوی زاده کارشناس ستاد توسعه فناوری نانو در این پروژه، به بحث و تبادل نظر در رابطه با جوانب مختلف این همکاری فناورانه خواهند پرداخت.

این پنل شامل سه بخش مختلف زیر خواهد بود:
روایت داستان همکاری شرکت‌ها
بررسی و تبادل نظر اعضای پنل پیرامون چالش‌ها، نقاط عطف و تصمیمات کلیدی اتخاذ شده
پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان مجمع با اعضای پنل