گروه سیستم قدیمی ترین و بزرگترین گروه شرکت می باشد که تعدادی از گروه های تخصصی حال حاضر از نیز از این گروه منشعب شده اند. این گروه دارای هشت واحد مجزا بنام های انتگراسیون موتور، نرم افزار سیستم کنترل، بخار و فرایند، تجهیزات جانبی، سیمولاتور، وندور، تست و RAM بوده و در حال حاضر 61 نفر با تخصص های مهندسی مکانیک، مهندسی هوافضا، مهندسی کنترل، مهندسی مکاترونیک و مهندسی شیمی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به فعالیت می‌باشند. فعالیت‌های این گروه عمدتا متمرکز بر تجمیع و انتگراسیون مدل ها و تحلیلهای کل موتور می باشد. به دلیل ماهیت فعالیت های تجمیع کنندگی این گروه، ارتباطات و روابط بین تیم ها و گروه های مختلف به نحو احسن پایه ریزی شده است. ابزارهایی همانند مدلهای سریع صفر بعدی و یک بعدی کل توربین گاز (هوایی- صنعتی)، سیمولاتورهای آموزشی، مدل های کلی ایستگاه تقویت فشار، مدل های ناپایداری کمپرسورهای محوری و سانتریفیوژ، تسترهای نرم افزار کنترل، تستر های سخت افزار کنترل، نرم افزار تشخیص عیوب عملکردی توربین گاز، نرم افزار طراحی و آنالیز داکت ورودی و خروجی توربین گاز، مدل های بهینه ساز رفتار استاتیکی و دینامیکی توربین گاز، مدل های آنالیز قابلیت اطمینان، طراحی پایه و فرایند بویلرهای بازیاب و آنالیز آن در این گروه توسعه یافته است. تکیه بر ابزارهای طراحی و آنالیز فوق که قریب بر دو دهه توسعه آنها به طول انجامیده است و تجربه نیروی متخصص، شرکت را قادر می سازد تا در عرصه طراحی، آنالیز، بهینه سازی و ارتقا توربین های گازی ( هوایی و صنعتی)، مچینگ کلی نیروگاه ها مشتمل بر سیکل ترکیبی و سیکل باز، ایستگاه های تقویت فشار بتواند در راستای بهبود و رفع مشکلات این صنعت مهم در کشور گام بردارد.

معرفی گروه سیستممعرفی گروه سیستممعرفی گروه سیستم
واحد انتگراسیون موتور

واحد انتگراسیون گروه سیستم متشکل از چهار تیم تخصصی روتور-کیسینگ، جریان هوای ثانویه، عیب‌یابی عملکردی و مدلسازی کل موتور بوده و در حال حاضر 27 نفر در این واحد مشغول به فعالیت هستند. فعالیت‌های اصلی این واحد متمرکز بر شبیه‌سازی، تحلیل، طراحی و بهینه‌سازی عملکردی کل موتور توربین گازهای صنعتی و هوایی در شرایط پایا و دینامیکی، تجزیه و تحلیل انتقال حرارت شفت، دیسک و کیسینگ و همچنین تشخیص عیوب عملکردی توربین گاز می‌باشد.

واحدهای انتگراسیون موتور
واحد لاجیک

واحد لاجیک در گروه سیستم متشکل از دو تیم تخصصی پروسس و کنترل بوده و در حال حاضر 7 نفر در این واحد مشغول به فعالیت هستند. فعالیت‌های اصلی این واحد در دو تیم پروسس و کنترل متمرکز بر مطالعه، تحلیل، شبیه‏سازی، طراحی و بهینه‌سازی عملکرد سیستم در طراحی نرم‏افزار کنترل توربین‏های گازی صنعتی است. در تیم پروسس، تحلیل‏های دینامیکی ماشین و مصرف‏کننده توان، تحلیل پایداری و عملکرد، استخراج نوع و ساختار کنترلرها و تنظیم بهره‏های کنترلی انجام می‏پذیرد. در تیم کنترل که در انتهای حلقه طراحی قرار دارد، پیاده‏سازی نرم‏افزار سیستم کنترل در قالب پلتفرم‏های مربوطه انجام می‏شود.

واحد لاجیک
واحد سیمولاتورهای آموزشی

با توجه به قدمت ساخت و توسعه سیمولاتورهای آموزشی در شرکت توربوتک و پیش از آن( در شرکت پتروگاز خاورمیانه) واحد سیمولاتور از واحدهای تخصصی با تجربه شرکت می باشد. در واقع هسته اصلی ایجاد این واحد در سال 1386 تشکیل شده و اکنون با سابقه‌ای 7 ساله محصولات متنوع و کارآمدی را تقدیم صنعت نفت و گاز و همچنین برق کشور داده است. واحد سیمولاتور با استفاده از توانمندی‌های متخصصین واحدهای انتگراسیون، لاجیک و تلفیق تخصص ایشان با ایده‌ها و شناخت خویش از بهره‌برداری توریبن‌های گازی توسعه سیمولاتورهای آموزشی توربوکمپرسورها را به عهده دارد. شناسایی بازارهای بالقوه برای فروش محصولات تولیدی و نیز توسعه سیمولاتورهای آموزشی توربین های جدید در حیطه وظایف و توانمندی‌های این واحد است.

واحد سیمولاتورهای آموزشی
واحد وندور

واحد وندور در گروه سیستم در بر گیرنده فعالیتهای مربوط به طراحی، بازطراحی، تحلیل طراحی جهت تهیه مشخصات فنی تجهیزات، تهیه مدارک و مشخصات فنی و مدارک فنی خرید تجهیزات وندوری و نهایتا تامین و جایگزینی در برخی تجهیزات و قطعات وندوری توربین گاز می باشد. پروسه تامین و جایگزینی تجهیزات وندوری توربین گاز، با لحاظ کردن روز آمد بودن تجهیزات انتخابی جدید، خرید و جایگزینی از سازندگان و برندهای معتبر دنیا و استفاده از تجهیزات و طراحی های جدید ، بهینه و کیفی می‌باشد.

واحد وندور
واحد تست

تست استندهای توربین گاز به طور معمول با 2 هدف برای سازندگان کاربرد دارند.

  1. در فرایند طراحی توربین‌های گاز لازم است تا علاوه بر پایش پارامترهای حیاتی ماشین، آمار و اطلاعات دقیقی از چگونگی عملکرد هر یک از مجموعه‌های توربین بدست آورد. در اختیار داشتن اینگونه تست استندها به منظور ارتقاء توربینهای گاز و صحت عملکرد اجزای مختلف توربین گاز ضروری است. اینگونه تست استندها به عنوان استندهای تحقیقاتی توربین گاز شناخته می شوند.
  2. بعد از پروسه ساخت توربین گاز لازم است تا تست‌های لازم مطابق استاندارد به منظور تحویل موتور محصول به مشتری انجام شود. اینگونه تست استندها به عنوان استنهای تحویلگیری توربین گاز شناخته می شوند.

بررسی مراکز تست سازندگان توربین گاز نشان می دهد، یک تست استند حداقل باید دارای شرایط و ویژگیهای زیر باشد:

  1. دارا بودن قابلیت اتصال به شبکه برق
  2. دارا بودن قابلیت تست موتور را با انواع سوختها
  3. دارا بودن قابلیت انجام تست های گذرا
  4. دارا بودن قابلیت بهینه سازی فرایند استارت
  5. دارا بودن قابلیت تست کمپرسور در شراط مختلف و استخراج منحنی های عملکردی آن
  6. دارا بودن قابلیت نصب و افزایش سنسورها در نقاط مختلف توربین

در حال حاضر تست استندری به عنوان یکی از مراکز تست توربینهای صنعتی در کشور، به عنوان یک استند تحویلگیری توربین شناخته می شود. لذا نیاز به یک تست استند جدید و یا ارتقاء این تست استند به شدت نیاز می شود.

واحد تست
واحد RAM

این واحد با تمرکز بر مفاهیم قابلیت اطمینان(Reliability) ، دسترس‌پذیری(Availability) و تعمیرپذیری (Maintainability)، مسئولیت برنامه‌ریزی بهینه نگهداری و تعمیرات (نت) را بر عهده دارد. تدوین استراتژی‌های نت مبنتی بر قابلیت اطمینان (Reliability Centered Maintenance) در کنار به کارگیری تکنیک‌های پایش وضعیت(Condition Monitoring) از جمله اهداف این واحد می‌باشد که کاهش زمان توقف توربین گاز، افزایش طول عمر قطعات (Life Time Extension) و کاهش هزینه‌های بهره‌برداری را در پی دارد.

واحد RAM
واحد تجهیزات جانبی

واحد تجهیزات جانبی و کمکی گروه سیستم در بر گیرنده تعدادی از سیستم‌های جانبی توربین گاز الگو می‌باشد. به طور کلی تمامی سیستم های جانبی توربین که ارتباط مستقیم و اثرگذار در عملکرد توربین را دارند و لازم است بصورت یکپارچه و سیستماتیک در کوپل با موتور بررسی گردند، در این واحد انجام می گردد.

واحد تجهیزات جانبیواحد تجهیزات جانبی